Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deváťáci čtou prvňákům - 20. 12. 2016

22. 12. 2016

Deváťáci čtou prvňáčkům a naopak

Je tomu 9 let, co jsme seděli v lavicích v první třídě a zkoušeli číst slabiky „ME, MA, MO, MU,…“. Paní učitelka Macholánová nás naučila základům, a my jsme ji přišli navštívit a ukázat, jak jsme od té doby pokročili.

Prvňákům jsme v deváťáckém složení šesti děvčat a jednoho šikovného chlapce přečetli pár kapitol z knížky „Chumelení“. Po přečtení jsme zadali kontrolní otázky a přesvědčili se, zda děti dávaly pozor. Nakonec nám prvňáčci přečetli pár známých jmen, jako třeba „EMA, OLA, OTA, TOM,…“, vyfotili se s námi a slíbili nám, že až si je za rok přijdeme poslechnout, budou číst na stejné úrovni jako my.

                                                                                                          9. třída

 

 

Náhledy fotografií ze složky Deváťáci čtou prvňákům