Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavnostní otevření přístavby tělocvičny 27. 9. 2014

27. 9. 2014

Slavnostní otevření nové přístavby k tělocvičně 27. 9. 2014

Stará přístavba přestala vyhovovat již před mnoha lety. Velmi reálně hrozilo uzavření tělocvičny a dokonce i uzavření celé školy. Škola bez tělocvičny by totiž nemohla fungovat, a tak se mohlo stát, že po 262 letech by Zbraslav o svou školu přišla. Proto chci velice poděkovat paní starostce a všem zastupitelům, kteří  se rozhodli uvolnit spoustu peněz na vybudování přístavby nové, odpovídající všem hygienickým i bezpečnostním normám.

Jenom připomenu, že se rozhodovalo mezi dvěma variantami – levnější, která navrhovala vytvořit tělocvičnu v kulturním domě a dražší, kterou se podařilo realizovat. Jsem velmi rád, že zvítězila druhá varianta. Jednak kvůli dětem, které se do tělocvičny dostanou krytými prostory bez převlékání a nebudou muset chodit za každého počasí přes půl obce. A jednak proto, že celá přístavba je koncipovaná tak, aby se stala základem nové tělocvičny. Takže už nyní je v podstatě hotová celá jižní stěna budoucí tělocvičny a větší část stěn východní a západní i s podpůrnými pilíři. A tak můžeme jenom doufat, že se v relativně krátké době najdou peníze i na stěnu severní, na podlahu a na střechu.

V přístavbě také vzniklo velice prostorné podkroví, které bychom chtěli v nejbližší době začít využívat jako místnost pro školní družinu. Děti tak budou odpoledne trávit v novém, velmi hezkém prostředí a hlavně se nebudou pořád cítit jako ve škole.

Před vchodem do tělocvičny je poměrně velký prostor, který bude mít také využití v hodinách tělesné výchovy: umístíme sem ping-pongové stoly, rotopedy a časem možná i posilovací stroje.

Součástí přístavby je i nářaďovna. Ta umožňuje přístup k nářadí jak z tělocvičny, tak i přímo ze školního hřiště.

Budeme doufat, že se najdou další finance a že se  dočkáme i otevření nové, určitě moc pěkné a moderní tělocvičny.