Jdi na obsah Jdi na menu
 


Termín zápisu do I. třídy pro školní rok 2023/2024

9. 9. 2021

Zápis do I. třídy

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024

Rozhodnuti_o_prijeti_k zakladnimu_vzdelavani.pdf

 

Zápis do I. třídy bude v letošním roce probíhat nově, s využitím softwarové aplikace Zápisy Online. Pro zákonné zástupce (rodiče) to bude změna, která přináší:

- podání žádosti v elektronické podobě z pohodlí domova;

- automatické generování žádosti k zápisu do PDF;

- pohodlná online rezervace termínu zápisu;

- do školy se dostavíte na rezervovaný termín, který Vám připomeneme;

- přesný časový harmonogram odbavení uchazečů u zápisu;

- výsledky získáte online na stránkách školy.

Termín zápisu do první třídy na naší základní škole se uskuteční ve čtvrtek 13. a 20. dubna 2023 vždy od 13 hodin. Žádost budete vyplňovat kliknutím na tento banner, který bude aktivován od 10. března 2023.

zapisy-online-970x250.png

 

 

 

 

Vygenerovanou žádost k zápisu doplníte o všechny relevantní data a podepsanou předáte osobně ve škole, pošlete poštou nebo emailem. Pokud disponujete datovou schránkou, tak můžete využít i datové schránky. Podepsaná žádost je platná vlastnoručním podpisem nebo elektronickým podpisem. Pokud doma nedisponujete IT nebo připojením k internetu, žádost můžeme vyřídit ve škole po předchozí telefonické domluvě, kdy si dohodneme schůzku na konkrétní hodinu odpoledne.

V případě, že budete podávat žádost o odklad, musí být doplněna vyjádřením pedagogicko-psychologické poradny a odborného lékaře. 

Samotný zápis bude probíhat ve školní třídě pod vedením zkušených učitelek. Dítě ukáže připravenost ke školní práci prostřednictvím plnění jednoduchých úkolů. Mělo by umět říci něco o sobě (jméno, bydliště, věk), nakreslit postavu, říct nějakou krátkou básničku, vyprávět podle obrázku jednoduchý příběh, pohádku, řídit se pracovními pokyny. Zjišťovány budou i všeobecné znalosti (rozpoznání barev, tvarů, počítání do pěti, orientace v prostoru apod.). Číslice a písmena děti znát nemusí, ale pochlubit znalostí se mohou.

Podrobnější informace získáte na webových stránkách školy v záložce „Předškoláci/Desatero k zápisu“.