Jdi na obsah Jdi na menu
 


Termín zápisu do I. třídy pro školní rok 2023/2024

9. 9. 2021

Termín zápisu do první třídy na naší základní škole se uskuteční ve čtvrtek 13. dubna 2023 od 13 hodin. Dokumenty k zápisu, zápisní list a žádost o přijetí, případně žádost o odklad, naleznete na webu školy v menu záložky „Předškoláci/Dokumenty k zápisu“. Žádost o odklad musí být doplněna vyjádřením pedagogicko-psychologické poradny a lékaře. Pokud se nebudete moci z vážných důvodů dostavit, lze se telefonicky nebo emailem domluvit na náhradním termínu. Rodiče si sebou na zápis vezmou rodný list dítěte k ověření osobních údajů v zápisním listu a žádosti.

Samotný zápis bude probíhat ve školní třídě pod vedením zkušených učitelek. Dítě ukáže připravenost ke školní práci prostřednictvím plnění jednoduchých úkolů. Mělo by umět říci něco o sobě (jméno, bydliště, věk), nakreslit postavu, říct nějakou krátkou básničku, vyprávět podle obrázku jednoduchý příběh, pohádku, řídit se pracovními pokyny. Zjišťovány budou i všeobecné znalosti (rozpoznání barev, tvarů, počítání do pěti, orientace v prostoru apod.). Číslice a písmena děti znát nemusí, ale pochlubit znalostí se mohou.

Podrobnější informace získáte na webových stránkách školy v záložce „Předškoláci/Desatero k zápisu“.