Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arboretum školy

Arboretum školy

Naše škola je umístěna na okraji obce a pozemky v jeho bezprostředním okolí jsou v majetku obce. Tato strategická výhoda nám dává možnost budování "Arboreta školy". Jedním z hlavních cílů je zlepšit klima školy - příjemný vstup do školy, a dalším neméně důležitým cílem je vychovávat v dětech kladný vztah k tvorbě a udržení živé přírody. Proto, abychom mohli přistoupit k rozšiřování pozemků pro výsadbu květin, keřů a stromů, bylo zajištění zálivky. Znamenalo to vybudování systému sběru dešťové vody ze svodů do akumulačních nádrží - více na vodní hospodářství. 

Během letních prázdnin jsme odstranili uschlé a poškozené ovocné stromy, které byly součástí školního ovocného sadu. V polovině října počítáme s doplněním mladých ovocných stromků, které máme zamluvené u našeho dodavatele Školky Litomyšl, spol. s r.o.

 Na jaře 2023, předpokládáme konec března, budeme sázet ke stávajícím kaštanům ještě dva jedlé kaštany, čímž zkompletujeme "mini" kaštanovou alej, která tvoří základ pro venkovní část plánovaného projektu nové školní družiny. Půjde o tzv. "Hraní pod kaštany".  

 

Příspěvky

V Arboretu rozkvetly Vilíny virginské

18. 2. 2023

 

Ptačí budky jsou na svých místech

18. 2. 2023

 

Školní ovocný sad

26. 10. 2022

 

Dětské pískoviště

8. 10. 2022

 

Kaštany

26. 9. 2022

 

Partneři projektu Arboreta

13. 9. 2022

 

Vodní hospodářství

17. 8. 2022