Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní ovocný sad

26. 10. 2022

Obnova školního ovocného sadu

Dvacátý říjen je nejenom Dnem stromů, ale v našem případě i dnem, kdy jsme zahájili práce na obnově školního sadu. Naši páni kluci z devátého ročníku vykopali odpovídající jámy pro následnou výsadbu ovocných stromů, kterou jsme provedli ve spolupráci s děvčaty ze sedmého ročníku. Využili jsme dešťovou vodu v akumulačních nádržích a nejprve jsme nechali vsáknout vodu na dno jam. Následně jsme zasadili ovocné stromky a opět zalili dešťovou vodou, aby kořeny byly obaleny vlhkou hlínou.

A jaké ovocné stromy jsme zasadili ku příležitosti Dne stromů?

Jedná se o třešeň „Karešova“ srdcovka, třešeň „Kaštánka“ srdcovka,

hrušeň „Konference“ podzimní, zelená, hrušeň „Williamsova“ letní, velkoplodá,

švestka „Domácí švestka“, drobná, švestka „Althanova ryngle“, fialová.

Při příležitosti obnovy školního sadu jsme ještě zasadili v okrasné části našeho arboreta Prunus „Accolade“ neboli okrasnou třešeň, která nám bude dělat radost na jaře svými barevnými květy.