O naší škole

ZŠ Zbraslav je úplná základní škola, jejíž součástí je i školní družina a školní jídelna.

Nachází se v klidné části vesnice nedaleko lesa, proto se zaměřuje na tvorbu a ochranu životního prostředí. V rámci pracovních činností žáci budují a postupně se učí udržovat prostranství naší školy, a to v rámci projektu "Arboretum školy".
Žáky vzděláváme podle vlastního školního vzdělávacího programu nazvaného "Škola pro život", která ve školním roce 2022/2023 rozšiřuje výuku informatiky od čtvrtého ročníku po devátý v modernizované učebně IT.
Škola vytváří podmínky pro rozvoj všech žáků, i pro ty, kteří mají diagnostikovány vývojové poruchy učení. Formou integrace a individuálního přístupu k těmto žákům se snažíme minimalizovat jejich výukové problémy. Pro nadané žáky připravujeme školní soutěže a vytváříme podmínky pro jejich další rozvoj.
Škola spolupracuje s mateřskými školami. Pro hladký přechod žáků do prvních tříd organizujeme návštěvy budoucích prvňáčků v naší škole.
Škola dbá na rozvoj vzdělávání v oblasti cizích jazyků. Anglický jazyk je vyučován od 3. ročníku, kroužek angličtiny je již pro žáky 2. ročníku, v 7. ročníku se začíná s výukou druhého cizího jazyka a to německého.
Máme propracovaný systém prevence rizikového chování žáků, jehož součástí jsou třídnické chvilky, programy zaměřené na prevenci násilí, kyberšikanu, drogovou problematiku, ekologické aktivity a další školní akce.
Naše škola též podporuje volnočasové aktivity. Ve spolupráci se SVČ Rosice a dobrovolníky z řad rodičů je na škole provozováno několik kroužků.
Důležité je u nás rozvíjení příjemného a podnětného prostředí, pěkných osobních vztahů mezi žáky navzájem a mezi žáky a zaměstnanci školy a vytváření rodinného klimatu na škole.

Náhledy fotografií ze složky Budova ZŠ Zbraslav